Letos se koná jako každý rok akce Corpus Domini. Jedná se o pochod z Prahy do italského Orvieta po stopách kněze Petra. Dříve se tato trasa běhala, dnes se již chodí. Byli jsme jako oddíl požádáni městem Veselí nad Lužnicí, abychom jako každý rok tuto akci podpořili. Budeme doprovázet chodce z Borkovic do Veselí n. Luž. a následně pak další den ráno z Veselí zase dále (28.-29.5.). Tréninky se 28.5. konat nebudou a poprosíme všechny, aby podpořili tuto akci. Odjezd minibusem do Borkovic v 15:35 hod. od autobusové zastávky u KD. Nebo pokud by někoho vezli rodiče, tak nejdéle v 15:50 hod. v Borkovicích na návsi. V Borkovicích se pak v 16:00 hod. připojíme k pochodu a doprovodíme je do Veselí k městskému úřadu. Každý, kdo se pochodu účastní dostává každoročně tričko Corpus Domini. Nejmenší atleti mohou putovat s námi i s rodiči, ale rodiče se mohou připojit i se staršími atlety. Nebo mohou nejmenší přijet s rodiči do Borkovic a odtud s námi jít kousek pochodu a pak se následně vrátit, pokud nedokáží ujít celou trasu. Čím více nás půjde, tím lépe. Předpokládaný příchod do Veselí 18:00 – 18:30 hod. Hlaste se mi prostřednictvím SMS zprávy, že se s námi vydáte na tento pochod. Pokud by se někdo chtěl připojit k chodcům i druhý den ráno, sraz je v 7:45 před Městským úřadem.
Dne 22. 5. 2026 se koná 2. kolo Jihočeského atletického poháru přípravek ve Veselí na stadionu. Sraz na stadionu nejdéle v 16:15 hod., abychom se společně mohli jít rozběhat a protáhnout se. V letošním roce máme přihlášeny 2 družstva. Disciplíny 2. kola: dívky – 50 m, dálka, boční přeskoky, hoši – 600 m, kriket, boční přeskoky, společně – štafeta 8×100 m. Někteří se mi již nahlásili. Ostatní se mi přihlašujte do středy 20.5. do 19:00 hod. Co s sebou: oblečení dle aktuálního počasí, botasky, tretry (kdo má), oddílový dres, dostatek pití, svačinu na celé odpoledne, např. nějakou knihu nebo hračku, možné si přibalit drobné kapesné, deku (na sezení, zabalení). Určitě děti nemusí mít ze závodu strach. Hlavní je si to užít, mít ze svého výkonu radost. Družstev je přihlášených dost a i pokud nevyhrajeme, máme pro naše atlety připravené za každé kolo papírové medaile. Bude s námi fandit i náš oddílový plyšový tučňák. Předpokládaný konec závodů 19:45 hod. Tréninky v pátek se nekonají, potřebujeme, aby všichni závodili.
V neděli 17. května 2026 se v Českých Budějovicích konaly Krajské přebory jednotlivců staršího žactva. Naše atletky zde předvedly velmi kvalitní výkony a domů si odvezly hned několik cenných umístění. Největšího úspěchu dosáhla Viktorie Mrvová, která vybojovala zlatou medaili v hodu kladivem. Dařilo se jí také v dalších vrhačských disciplínách, když přidala bronz v hodu diskem a ve vrhu koulí se probojovala do finálové osmičky. Výborně si vedla také Daniela Šebestová, která si doběhla pro bronzovou medaili v běhu na 300 metrů. Na trati 60 metrů pak obsadila 8. místo. Další bronzovou medaili pro veselský oddíl vybojovala Michaela Klípová v hodu kladivem. Velmi povedený výkon předvedla Laura Musilová ve skoku o tyči, kde skončila na 6. místě. Všem závodnicím gratulujeme k dosaženým výsledkům, medailovým umístěním i novým osobním rekordům.

