V neděli 17. května 2026 se v Českých Budějovicích konaly Krajské přebory jednotlivců staršího žactva. Naše atletky zde předvedly velmi kvalitní výkony a domů si odvezly hned několik cenných umístění. Největšího úspěchu dosáhla Viktorie Mrvová, která vybojovala zlatou medaili v hodu kladivem. Dařilo se jí také v dalších vrhačských disciplínách, když přidala bronz v hodu diskem a ve vrhu koulí se probojovala do finálové osmičky. Výborně si vedla také Daniela Šebestová, která si doběhla pro bronzovou medaili v běhu na 300 metrů. Na trati 60 metrů pak obsadila 8. místo. Další bronzovou medaili pro veselský oddíl vybojovala Michaela Klípová v hodu kladivem. Velmi povedený výkon předvedla Laura Musilová ve skoku o tyči, kde skončila na 6. místě. Všem závodnicím gratulujeme k dosaženým výsledkům, medailovým umístěním i novým osobním rekordům.

V pátek 15.5. se konalo 1. kolo Jihočeského atletického poháru přípravek. Náš oddíl vyrazil do Jindřichova Hradce. Bojovalo družstvo A i B. Družstvo A skončilo na 8. místě, družstvo B na místě 11. Nejvíce bodů tento den přinesly tito atleti: Chýna Tobiáš, Ondřej Tomáš, Juřinová Evelína, Matěj Gabriel a Dvořáková Alice. Dále bodoval náš oddíl ve štafetách. Všem závodníkům gratulujeme za skvělé předvedené výkony!

Součástí atletického programu na domácím stadionu byly ve stejný den (10.5.) také závody v atletické chůzi. Svou premiéru si zde odbyly především závodnice z přípravky, které si vyzkoušely závod na 500 metrů. Pro některé z nich šlo vůbec o první zkušenost se závodní chůzí, a všechny si zaslouží pochvalu za odvahu i předvedené výkony. Následoval hlavní závod na 3000 metrů chůze, který měl také mezinárodní účast, do Veselí nad Lužnicí dorazili i chodci ze Španělska. Nejlépe z domácích závodnic si vedla atletka a zároveň trenérka Nikol Radová, která trať 3000 metrů zvládla v čase 18:31,56 a předvedla velmi kvalitní výkon.