Dne 22. 5. 2026 se koná 2. kolo Jihočeského atletického poháru přípravek ve Veselí na stadionu. Sraz na stadionu nejdéle v 16:15 hod., abychom se společně mohli jít rozběhat a protáhnout se. V letošním roce máme přihlášeny 2 družstva. Disciplíny 2. kola: dívky – 50 m, dálka, boční přeskoky, hoši – 600 m, kriket, boční přeskoky, společně – štafeta 8×100 m. Někteří se mi již nahlásili. Ostatní se mi přihlašujte do středy 20.5. do 19:00 hod. Co s sebou: oblečení dle aktuálního počasí, botasky, tretry (kdo má), oddílový dres, dostatek pití, svačinu na celé odpoledne, např. nějakou knihu nebo hračku, možné si přibalit drobné kapesné, deku (na sezení, zabalení). Určitě děti nemusí mít ze závodu strach. Hlavní je si to užít, mít ze svého výkonu radost. Družstev je přihlášených dost a i pokud nevyhrajeme, máme pro naše atlety připravené za každé kolo papírové medaile. Bude s námi fandit i náš oddílový plyšový tučňák. Předpokládaný konec závodů 19:45 hod. Tréninky v pátek se nekonají, potřebujeme, aby všichni závodili.
V neděli 17. května 2026 se v Českých Budějovicích konaly Krajské přebory jednotlivců staršího žactva. Naše atletky zde předvedly velmi kvalitní výkony a domů si odvezly hned několik cenných umístění. Největšího úspěchu dosáhla Viktorie Mrvová, která vybojovala zlatou medaili v hodu kladivem. Dařilo se jí také v dalších vrhačských disciplínách, když přidala bronz v hodu diskem a ve vrhu koulí se probojovala do finálové osmičky. Výborně si vedla také Daniela Šebestová, která si doběhla pro bronzovou medaili v běhu na 300 metrů. Na trati 60 metrů pak obsadila 8. místo. Další bronzovou medaili pro veselský oddíl vybojovala Michaela Klípová v hodu kladivem. Velmi povedený výkon předvedla Laura Musilová ve skoku o tyči, kde skončila na 6. místě. Všem závodnicím gratulujeme k dosaženým výsledkům, medailovým umístěním i novým osobním rekordům.

V pátek 15.5. se konalo 1. kolo Jihočeského atletického poháru přípravek. Náš oddíl vyrazil do Jindřichova Hradce. Bojovalo družstvo A i B. Družstvo A skončilo na 8. místě, družstvo B na místě 11. Nejvíce bodů tento den přinesly tito atleti: Chýna Tobiáš, Ondřej Tomáš, Juřinová Evelína, Matěj Gabriel a Dvořáková Alice. Dále bodoval náš oddíl ve štafetách. Všem závodníkům gratulujeme za skvělé předvedené výkony!

