V pátek 15.5. se konalo 1. kolo Jihočeského atletického poháru přípravek. Náš oddíl vyrazil do Jindřichova Hradce. Bojovalo družstvo A i B. Družstvo A skončilo na 8. místě, družstvo B na místě 11. Nejvíce bodů tento den přinesly tito atleti: Chýna Tobiáš, Ondřej Tomáš, Juřinová Evelína, Matěj Gabriel a Dvořáková Alice. Dále bodoval náš oddíl ve štafetách. Všem závodníkům gratulujeme za skvělé předvedené výkony!

Součástí atletického programu na domácím stadionu byly ve stejný den (10.5.) také závody v atletické chůzi. Svou premiéru si zde odbyly především závodnice z přípravky, které si vyzkoušely závod na 500 metrů. Pro některé z nich šlo vůbec o první zkušenost se závodní chůzí, a všechny si zaslouží pochvalu za odvahu i předvedené výkony. Následoval hlavní závod na 3000 metrů chůze, který měl také mezinárodní účast, do Veselí nad Lužnicí dorazili i chodci ze Španělska. Nejlépe z domácích závodnic si vedla atletka a zároveň trenérka Nikol Radová, která trať 3000 metrů zvládla v čase 18:31,56 a předvedla velmi kvalitní výkon.

V neděli 10. května 2026 pořádal oddíl atletiky TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí na svém domácím stadionu Krajské přebory mladších žáků a žákyň. Na závody dorazili mladí atleti z celého kraje a během dne byly k vidění kvalitní výkony i bojovné sportovní nasazení. Největšího úspěchu z domácích závodnic dosáhla Anna Mrvová, která si v hodu oštěpem vybojovala stříbrnou medaili výkonem 22,82 metru. Svým výkonem si zároveň vytvořila nový osobní rekord. Velmi pěkně si vedla také Petra Pípalová. Ta obsadila shodně 7. místo ve skoku vysokém i v běhu na 800 metrů a potvrdila svou všestrannost i bojovnost. Domácí oddíl děkuje všem závodníkům, trenérům, rozhodčím i pořadatelům za hladký průběh celé akce a skvělou sportovní atmosféru.